2020. január 30.
Horgász-Zóna
Gyors csaliválasztó oldal, linkekkel, tippekkel! Hogyan válassz pontycsalit? Mitől jó egy csali? Nagyon sok információ kering a halak látásáról, szaglásáról és ízleléséről. Mitől dönt úgy a ponty, hogy felveszi ezt vagy azt a csalit? Mikor milyen szín vagy íz lehet a nyerő az adott napon?
2016. október 21.
Horgász-Zóna
Sokféleképpen lehet horgászni a folyóvízen. Ebben a cikkben egy olyan módszert mutatok be, amely fajtára nem, de halméretre szelektál. Élvezetes, könnyen kivitelezhető technika és azt adja vissza a folyóvízi horgászatból, ami annak a lényege: sose tudod, milyen hal adja a következő kapást!
2018. március 07.
Horgász-Zóna
Mostanában sokan kérdezik tőlünk, hogy mi is az a wafters valójában? A csaligyártók kínálatának erdejében, nem nehéz eltévedni, köszönhető ez annak, hogy sajnos van egy kis összevissza beszélés a témában... Ebben a cikkben leírjuk, mi mit tekintünk waftersnek.
2016. január 09.
Szekeres Tibor
A hideg víz igazi kihívás, hiszen az év közben rutinná vált megoldásaink csődöt mondanak. Min kell változtatnunk, hogyan adaptáljunk? Szekeres Tibi tanácsai!
2016. április 05.
Nagy Róbert
Közel 1 éves(!) előkészület, egyeztetés, információgyűjtés után, március 26-án végre útra keltünk, hogy kifogjunk legalább egy óriás tokhalat a Nemesnádudvari tőzeges tóból. Korábbról csak pár beszámoló és újságcikk, valamint kósza hír állt rendelkezésünkre e vízterületről, amelyeket azonban nem éreztük annyira "erősnek", hogy erre helyezzük teljes mértékben a taktikánkat...
2012. november 17.
Nagy Róbert
Az első részben megkezdett gondolatmenetet folytatva, ma már több horgásztársamhoz hasonlóan, én magam is szívesen horgászok feeder bottal, célzottan Amurra. Meg kell jegyezni – habár, ma már rendszeresebb vendégnek mondható a horgon - kezdetben, csupán a „bojlisok” és a pontyhorgászok járulékos halaként találkozhattunk vele a partokon. Akkoriban még, az elsőre furcsának tűnő szokásokkal rendelkező, „szárazra” került „jövevény”, éppoly érdeklődve szemlélte a külvilágot, mint ahogy, mi Magyar horgászok, magát a halat… Aztán az évek alatt, az Amur „ázsiója” folyamatosan növekedett, így egyre többen és többen lelték örömüket a sportosan küzdő „növényevő” kifogásában. Ennek (is) köszönhetően, egyre másra szaporodtak az amurozás legkülönfélébb kiegészítői az üzletek polcain, majd a horgászcuccaink között. A rezgőspicces módszer adta „lefinomítás”, a megfelelő etetési technikák kidolgozása, alkalmazása és a hajszálelőkén felkínált csalik használata egyre több kapást eredményezett.