Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Finomszerelékkel nagy távolságra, ötlet távdobó feederhorgászoknak
2013. január 22.
Kurucz Dávid

FINOMSZERELÉKKEL NAGY TÁVOLSÁGRA, ÖTLET TÁVDOBÓ FEEDERHORGÁSZOKNAK

Legyünk őszinték, a tél nem kedvez nekünk! Ha csak nem vagyunk elvetemült fanatikusok, akkor nem szívesen megyünk ki januárban a vízpartra. Szóval, ha eltekintünk az agyamentek eme szűk, de kitartó rétegétől, akkor marad a felszerelés karbantartása és tavaszi horgászatok tervezgetése, mint az egyedüli horgászattal kapcsolatos elfoglaltság. Talán nem is baj ez, de van még egy dolog, amire lehetőségünk nyílik! A különböző technikák, módszerek végiggondolására! Mi az, amire a nyári tűző napokon nem gondoltunk, melyik az végszerelék, ami szakadó esőben, viharos szélben nem jutott eszünkbe. Leszögezhetjük, hogy ez a gondolkodás és az innováció időszaka. A legjobb ötleteim nekem is ilyenkor születnek. Szeretném ismét megosztani veletek az egyik „fejlesztésemet”.
A Fekete tó mélységének titka 2- amikor az extra heavy is kell
2012. december 11.
Páll Eörs

A FEKETE TÓ MÉLYSÉGÉNEK TITKA 2- AMIKOR AZ EXTRA HEAVY IS KELL

Az előző küzdelem a Fekete tó mélysége és köztem úgy zárult, hogy 12 deka különbséggel nyertem a szektoromat, és második lettem a versenyen. Szerencsémre Balogh Laci a haltarto.hu-n szervezett még idénre egy megmérettetést, vagy inkább baráti találkozót. Nem is volt kétséges, hogy indulok, mivel szerettem volna a korábbi tapasztalataim alapján kialakított lehűlt vizes technikámon csiszolni egy kicsit. Megpróbáltam a korábban elkövetett hibákat kijavítani, és kideríteni, hogy a fejben kialakított taktika mennyire működik éles körülmények között.
Szezonzáró MINDENAMIFEEDER
2012. november 19.
Nagy Róbert

SZEZONZÁRÓ MINDENAMIFEEDER

2012. november 4-én került megrendezésre a Szekeres Tibor vezetésével működő mindenamifeeder portál, már-már szokásosnak mondható, szezonzáró páros horgászversenye. A helyszín nem meglepő módon a RAB-horgásztó volt, ahol a lassan mögöttünk maradó szezonban, már számtalan jól sikerült, halban gazdag verseny lebonyolítására került sor. A szabályok, szektorok teljesen egyértelműek voltak, így minden megjelent csapat reménykedve ült le a kora reggel kisorsolt helyére. Erre a versenyre, nagy örömömre, újra társamnak tudhattam Molnár Zsanettet, akit bizonyára – feeder botos körökben – nem kell külön senkinek sem bemutatni. Mindketten bizakodva foglaltuk el a „hosszú oldal” középső részén található rajthelyünket és izgatottan készültünk a 6 órás versenyre…
Amur a Feederen II. rész
2012. november 17.
Nagy Róbert

AMUR A FEEDEREN II. RÉSZ

Az első részben megkezdett gondolatmenetet folytatva, ma már több horgásztársamhoz hasonlóan, én magam is szívesen horgászok feeder bottal, célzottan Amurra. Meg kell jegyezni – habár, ma már rendszeresebb vendégnek mondható a horgon - kezdetben, csupán a „bojlisok” és a pontyhorgászok járulékos halaként találkozhattunk vele a partokon. Akkoriban még, az elsőre furcsának tűnő szokásokkal rendelkező, „szárazra” került „jövevény”, éppoly érdeklődve szemlélte a külvilágot, mint ahogy, mi Magyar horgászok, magát a halat… Aztán az évek alatt, az Amur „ázsiója” folyamatosan növekedett, így egyre többen és többen lelték örömüket a sportosan küzdő „növényevő” kifogásában. Ennek (is) köszönhetően, egyre másra szaporodtak az amurozás legkülönfélébb kiegészítői az üzletek polcain, majd a horgászcuccaink között. A rezgőspicces módszer adta „lefinomítás”, a megfelelő etetési technikák kidolgozása, alkalmazása és a hajszálelőkén felkínált csalik használata egyre több kapást eredményezett.
Amur a Feederen I. rész
2012. november 13.
Nagy Róbert

AMUR A FEEDEREN I. RÉSZ

A nemzetközi és a hazai FEEDER horgászat, vitathatatlanul töretlen népszerűségnek örvend! Mindannyian tapasztalhatjuk, hogy a módszerrel kapcsolatban, nap, mint nap jelennek meg egyre újabb és egyre érdekesebb írások az interneten vagy a nyomtatott médiákban. A módszer egészét és apró részleteit mind alaposan boncolgatva - közben a tudomány és technika legújabb vívmányait is nyomon követve - kísérhetjük „szélsebes útján” a rezgőspicces horgászatot. Az elmúlt bő tíz évben a horgásziparon kívül és persze vele szorosan összefonódva, a hobbi és a magas szintű versenyhorgászat is érezhetően „felfedezte” magának ezt a technikát. Ennek egyértelmű jeleként, ma már idehaza (is) szinte minden hétre jut egy-egy rangosabb verseny ebben a műfajban. A módszer népszerűségére további egyértelmű bizonyíték az a tény, hogy szinte minden hazai sporttársunknak van legalább egy rezgőspicces botja!
Tippek feederversenyzői tarsolyból-Kurucz Dávid és Páll Eőrs-től
2012. október 19.
Horgász-Zóna

TIPPEK FEEDERVERSENYZŐI TARSOLYBÓL-KURUCZ DÁVID ÉS PÁLL EŐRS-TŐL

Sokszor mondogatjuk, hogy a feeder versenyző olyan a horgásziparnak, mint a Forma 1 az autóiparnak, azaz az innováció forrása. Egy öt órás verseny olyan intenzív igénybevétel, amely hatékonyan teszteli az új ötleteket, fejlesztéseket – legyen szó csaliról, végszerelékről, botokról vagy orsókról. Ezért mindig örülünk az olyan lehetőségeknek, amikor versenyzőkkel tudunk beszélgetni. Már régebben kialakult a jó kapcsolatunk a Dynamite team tagjaival, most volt idő arra is, hogy egy interjú keretében megosszanak velünk némi versenytapasztalatot, és természetesen a titkokra, praktikákra is kíváncsiak voltunk! Leültünk hát beszélgetni Páll Eőrssel és Kurucz Dáviddal, akiket az oldal rendszeres olvasóinak, és azoknak, akik a feeder versenyeket nyomon követik, nem kell bemutatni.
A hobbid a szakmánk! Tetejére