Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Shimano technológiák szakszótára
2018. január 08.
Balogh Gábor

SHIMANO TECHNOLÓGIÁK SZAKSZÓTÁRA

Ismeretlenül csengenek az orsó dobozán vagy a Shimano katalógusban szereplő technológiai megnevezések? Szeretnéd tudni, mit tud a Shimano botod, orsód, mire szolgál a bennük rejtőző tudás? Ebben a szótárban minden benne van!
Tippek és szerelékek fekete sügér horgászatához (és máshoz...)
2019. június 19.
Balogh Gábor

TIPPEK ÉS SZERELÉKEK FEKETE SÜGÉR HORGÁSZATÁHOZ (ÉS MÁSHOZ...)

Érdekelnek a speciális pergető végszerelékek? Ebben az egyedülálló összeállításban nagyon hatékony módszereket mutatunk be, melyeket elsősorban fekete sügérhez ajánlunk, de természetesen a hasonló habitusú ragadozók (sügér, csuka, süllő) is eredményesen üldözhetők velük!

A Halak látása
2011. február 13.
Nagy Róbert

A HALAK LÁTÁSA

Horgászemberként gyakran gondolkozom el arról, hogy vajon a halak hogyan érzékelik a külvilág történéseit. Hajlamosak vagyunk ezt a kérdést a saját magunk, emberi tapasztalatai szerint elképzelni. A vízparton sokszor variáljuk a csalik színét és formáját abban bízva, hogy halaink hamarabb megtalálják és felveszik azt. De valóban így van-e ez? Mit láthatnak a halak a víz alatt? A tudományos világ jelenleg is folytat kutatásokat ezen a területen, ami még bizonyára sok-sok meglepetést tartogathat nekünk, sporthorgászoknak is.
Tökéletesítsük method kosarunkat
2012. november 02.
Kurucz Dávid

TÖKÉLETESÍTSÜK METHOD KOSARUNKAT

A method technika térnyerése és sikere a feederezésben megkérdőjelezhetetlen. Lehet számtalan módon feederezni, de ha a ponty megfogását tűztük ki magunk elé, akkor ezzel a módszerrel előbb-utóbb találkozni fogunk. Térnyerésének szerintem két fő összetevője van, mégpedig egyszerűsége és hatékonysága. Számtalan írás és videó taglalja a különböző kosarak és végszerelékek működését és használatát, így, ha megbocsátjátok, nem térnék ki rá. Célom nem egy horgász ABC kezdőknek, mivel aki feeder és method szavakat érti, az semmiképp nem tekinthető kezdőnek. E helyett megosztanék egy általam „fejlesztett” method kosár elkészítési módját...
A Tatai derítő tó
2013. augusztus 12.
Püspöki László

A TATAI DERÍTŐ TÓ

A Tatai derítő tó 32 hektáros és bátran kijelenthetem, hogy akadós! Nem kicsit, nagyon! Régóta járok ide, idestova 20 éve. A magas partra járok, főleg mert ott nincs akkora tömeg és tapasztalataim szerint arra vannak a nagyobbak:) A 2-es kép a stégekről fényképezve mutatja a magaspartot az 5-ös kép meg már onnan van fényképezve. A meghorgászandó távolság 50 méter körül van és egy akadósor elé dobálok ilyenkor. Fontos tudni, hogy a magas parton végig ebben a távolságban húzódik az első akadósor, majd ezután 10-15 méterrel van még egy. A képeken látni a kiálló bokrokat, fákat, de mellettük is van végig, amik nem látszanak! A vízmélység itt 1,5-2 méterig alakul. Iszapos, ami kb. 15cm. Halállomány: Főleg ponty, amur de keszeg és szép kárászok is vannak. A rablóhalasok is megtalálják a számításukat:) Harcsa és süllő de csuka is szép számmal akad. Technikák, felszerelés: Na itt nehéz a dolgom de azért leírnám én mivel és hogyan vagyok eredményes. Az akadók miatt Heavy feederrel szoktam horgászni. Ez egy 360-as botból (nem kell nagyot dobni) 50-es nyeletőfékes orsóból áll. Főzsinór 22-25. Ez alá nem érdemes menni, mert könnyen szakadás lehet belőle! Horog 6-os méret ki mit szeret:) Dobóelőke használata nem indokolt!
Gyorsan dolgozó etetési megoldások rövid pontyhorgászatokhoz
2016. október 07.
Horgász-Zóna

GYORSAN DOLGOZÓ ETETÉSI MEGOLDÁSOK RÖVID PONTYHORGÁSZATOKHOZ

Leugrasz 6 órára, fél napra, egy napra valahová és jó lenne nagy pontyokat is fogni? Sok magyar és nemzetközi pontyhorgászt is foglalkoztat ez a téma, ássuk is magunkat bele!
A hobbid a szakmánk! Tetejére