Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Bemutatkozik a MIDDY X-FLEX 4G 390  WAGGLER
2012. szeptember 17.
Nagy Róbert

BEMUTATKOZIK A MIDDY X-FLEX 4G 390 WAGGLER

Az úszós módszer – vitathatatlanul - az egyik legattraktívabb és legélvezetesebb módozata a finomszerelékes horgászatnak. A kapás észlelése igen közvetlen és látványos, a hal mozgása egyszerűen nyomon követhető és ezzel együtt, a horgász ABC első betűjének is szokták emlegetni az úszós horgászatot. Létezik „spiccbotos”, „bolós”, „rakós”, „match” és „telematch” változat, ha a finomabb eszközöket és szerelési módokat vesszük csupán számításba. Mindközül, sokak kedvence a pillekönnyű match botokkal történő horgászat pontyra. Ilyenkor az úszójukat sokan túlsúlyozzák, így a kapások zöme – szemet, szívet gyönyörködtetve - feltolós formában jelentkezik. A minap Oláh Zoltán kollégámmal egy kisebb tóra látogattunk ki, és mivel mindezt munkaidőben tettük, természetesen konkrét célja is volt a kirándulásnak… :). A MIDDY X-FLEX 4G 390 WAGGLER botról igyekeztünk gyakorlatban is minél több hasznos információt megtudni, megtapasztalni.
OKUMA POWER-LINER 865
2012. augusztus 28.
Nagy Róbert

OKUMA POWER-LINER 865

A minap egy kedves barátom kért tőlem tanácsot, mert egy megbízható, nyeletőfékes orsót szeretett volna magának vásárolni. A telefonban aztán hosszasan taglalta az elvárásait. Ezek között olyanok szerepeltek, mint: nagyméretű fém dob, megbízható nyeletőfék rendszer, relatív kicsi súly, megfizethető ár, hogy csak a legfontosabb feltételeket említsem. Rövid gondolkodás után elmondtam a véleményemet és barátom figyelmébe ajánlottam az OKUMA POWER-LINER 865-öt! Azt mondta, hogy még nem is hallott róla… Ez így igaz, ez az orsó nem kapott sose nagy reklámot a magazinokban, de érdemes megismerni, ahogy majd mindjárt kiderül a következőkben.
Middy X-Flex 4G Baggin Distance Feeder
2012. augusztus 13.
Kurucz Dávid

MIDDY X-FLEX 4G BAGGIN DISTANCE FEEDER

Nemrég jártam Londonban, és természetesen betértem egy horgászboltba is. Feltűnt, hogy a feeder botok között nézelődve nem az idehaza megszokott választékot találtam. Sem a holland, sem a japán gyártók termékei nem voltak jelen, helyette különféle Middy botok pihentek az állványokon. Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget ennek, azzal magyaráztam, hogy az Angolok előszeretettel vásárolnak angol dolgokat, lásd: Rover, Jaguár sőt Opelt is, amennyiben Wauxhal van ráírva :) Bár azon elgondolkodtam, mivel ennek a módszernek Ők a kitalálói, nem lehet véletlen, hogy ennyire favorizálják ezt a márkát. Mostanáig kellett várnom, hogy utána tudjak járni mi lehet a Middy botok angliai sikere mögött. Múlt héten szólt Zoli, a Horgász-Zónából, hogy megjött a Middy új botja, ha akarom, kölcsön ad tesztelni egyet a hétvégére. Természetesen akartam :)
SPOMB etetőrakéta a gyakorlatban…
2012. augusztus 01.
Nagy Róbert

SPOMB ETETŐRAKÉTA A GYAKORLATBAN…

Ha visszagondolok a régebbi időkre - amikor barátaimmal rendszeresen horgásztunk pontyra és amurra - az etetés milyensége, minden szempontból döntő tényező volt a fogás sikerét illetően! Ha így vagy úgy, de jól el tudtuk végezni a beetetést, akkor általában alaposan „megpakoltunk” szép halakból, ha nem, akkor maradt a magyarázkodás. Mindenki a saját bőrén tapasztalhatja, hogy ez a dolog manapság sem változott, sőt… Az olyan horgászatokon, amikor nincs módod rá, vagy tilos csónakból etetni, netán egy rövidebb pecára érkezel, akkor bizony egyéb alternatívák után kell nézned az etetésre szánt anyag bejuttatását illetően. Az alkalmazott technika kiválasztására persze lényegesen hat a parttól való meghorgászandó távolság nagysága. Közeli etetés kialakítására ott van a kézzel való „begombócolás”, vagy épp egy jól kivitelezett csúzlis etetés. Ha azonban távolabbra horgászol, akkor az etetés módszere máris több problémát vet fel. A legfontosabb: hogyan juttasd be pontosan a finom falatokat a halaknak a megfelelő távolságra? Az eddigi gyakorlatokból megismerhetted az etetőrakétát, a parittyát, az etetőhajót, a dobócsövet vagy a kiakasztott zsinór klippel történő módozatokat. Mostani írásomban egy olyan – ma már nem is teljesen új – eszközt fogok nektek bemutatni, amely nálam első számú etetési eszköz a horgászkirándulásaimon. „Ő” a SPOMB!

100 m felett: hasznos trükkök az eredményes távdobáshoz
2012. június 07.
Kurucz Dávid

100 M FELETT: HASZNOS TRÜKKÖK AZ EREDMÉNYES TÁVDOBÁSHOZ

Előző cikkem, egy 4.20-as heavy feeder tesztje során felmerült, hogy néhány mondatban leírom a távdobással kapcsolatos gondolataimat, de a Cormoran TS heavy feeder tesztje is túlburjánzott a tervezett kereteken, és a kezdeti néhány gondolatot is újabbak követték. Jobbnak láttam, ha egy külön írást szentelek ennek a témakörnek, hiszen a legjobb távdobó bot vagy orsó sem ér semmit a megfelelő végszerelék vagy damil nélkül.
Cormoran feeder TS 180- Mit is jelent az, hogy csúcsminőség?
2012. június 01.
TESZTEMBER

CORMORAN FEEDER TS 180- MIT IS JELENT AZ, HOGY CSÚCSMINŐSÉG?

Rövidre fognám a bevezetőt, mert annyi mindent szeretnék leírni erről a botról, és senkit sem szeretnék elriasztani egy unalmas, szubjektív élménybeszámolóval (majd lesz olyan is :) ). A bevezető: a mostani 4,20-as botomhoz - amelyet már nem gyártanak – kerestem egy „váltótársat”. A versenyeken a gyorsabb csalizás miatt érdemes két hasonló botot felszerelni, mert míg az egyikkel horgászunk, addig a másikat nyugodtan csalizhatjuk. Olvastam a Zónások ajánlóját erről a botról, amit hittem is, meg nem is, de minden esetre a nyugalom megzavarására és a figyelem felkeltésére alkalmas mondatokat tartalmazott. :) Vegyes érzésekkel és kíváncsian csomagoltam ki a botot:
A hobbid a szakmánk! Tetejére