Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Bottestek 2. rész: hókusz-pókusz modulus!
2012. január 31.
Horgász-Zóna

BOTTESTEK 2. RÉSZ: HÓKUSZ-PÓKUSZ MODULUS!

Amikor kézbe veszünk egy horgászbotot, általában önkéntelenül is „megrázzuk”. Mozgásokat imitálunk vele, hogy lássuk „milyen a hajlása”, vagy hogy milyen gyorsan „áll vissza”, egyszóval „megérezzük” a botot. Olyan szavakat használunk, mint feszes, gerinces, hajlékony, „takony”, érzékeny, erős, merev, nehéz, stb. Melyek azok az anyagszerkezetben gyökerező tulajdonságok, amelyek mindezeket eredményezik? Menjünk be egy alapozó fizikaórára és nézzük meg először a tulajdonságok anyját, a modulust! (A következőkben nagy részben Emory Harry ’Blanks Characteristics’ c. munkájára támaszkodunk.)
Bemutatkozik a CORMORAN AKX 6 PiF orsócsalád
2012. január 30.
Nagy Róbert

BEMUTATKOZIK A CORMORAN AKX 6 PIF ORSÓCSALÁD

Ha orsóra van szükségünk, a mai zavarba ejtő választékban és a „szokásos” marketing dumák” özönében nem is olyan könnyű kiválasztani a számunkra leginkább megfelelő darabot! Mindenkinek vannak már orsói, sokak rendelkeznek már nyeletőfékes modellel vagy távdobó típussal és bizonyára olyanok is akadnak, akik folyamatosan keresik az újabb és kifinomultabb technikai megoldásokat. Az alábbiakban, egy olyan CORMORAN orsót mutatunk be Nektek, amely véleményem szerint sokatok tetszését elnyeri! „Zónásként” számos pontyhorgásszal beszélgettünk az elmúlt időszakban. Ezekből az eszmecserékből hamar kiderült, hogy sokan vártak már erre a típusra. Főként olyanok, akik felszerelésükre igényesek, követik az újdonságokat, de nem tudnak, vagy nem akarnak egy vagyont költeni az orsóikra.
Pontyozó horgok alaptípusai
2012. január 26.
Horgász-Zóna

PONTYOZÓ HORGOK ALAPTÍPUSAI

Csodálkozol, hogy miért van annyi típusú pontyozó horog az üzletekben? Mára már el lehet mondani, hogy a magyar kereskedők letisztult, hazai vizekre alkalmas horgokat tartanak készleten vagy a webáruházakban. Ezek mindegyike megfogja a halat, ami fontos az, hogy milyen helyzetben eredményesebb az egyik, mint a másik. A következőkben nézzük meg, hogy egy adott típusú horog, milyen csalifelkínálási megoldások, szerelési módok mellett bizonyul sikeresebbnek!
Savage Gear puha csali a kemény jégen
2012. január 26.
TESZTEMBER

SAVAGE GEAR PUHA CSALI A KEMÉNY JÉGEN

Erős mínuszokkal tarkított téli hónapokban a horgász nyugton tud maradni, rendbe rakja a nyári csatákban megtépázott felszerelését, tervezget a nyárra. A probléma akkor kezdődik, ha szépen süt a nap és a hőmérséklet pozitív tartományban mozog, mint az idei januárban. Ilyenkor nyugtalan a pecás, viszket a tenyere, már menne a vízpartra, bármi áron.
Bemutatkozik a CORMORAN TS FEEDER!
2012. január 25.
Horgász-Zóna

BEMUTATKOZIK A CORMORAN TS FEEDER!

A DAIWA és CORMORAN a 2012-es szezonra is azt a célt tűzte ki célul, hogy egyedülálló horgászfelszereléseket gyártsanak. Olyanokat, amelyek a piac, a horgászok és a saját profi horgászaik által támasztott és kommunikált igényeknek is maximálisan megfelelnek. Így készültek el a legújabb CORMORAN feeder botok, amelyek minden bizonnyal új távlatokat nyitnak a Long Cast feederhorgászok számára.
A bottestek tulajdonságainak bemutatása
2012. január 24.
Horgász-Zóna

A BOTTESTEK TULAJDONSÁGAINAK BEMUTATÁSA

Ha hinni lehet a történészeknek, a horgászbot elődje már i.e. 2000 környékén megjelent. A kőbe vésett írások szerint bambuszból és különböző típusú fából készültek a mai botok elődei. Ezek általában 3 részből álltak: egy nyéltagból, egy középső tagból és egy spiccből. A nyéltag készült a legtartósabb anyagokból, ez gyakran túlélt több első tagot is. A spicctagot általában bambuszból vagy valamilyen érzékeny fatípusból vágták ki.
A hobbid a szakmánk! Tetejére