2010. április 14.
Szekeres Tibor
A nagy pontyok kifogása nem egyszerű feladat, a túlhorgászott bojlis vizeken bizony már jónéhányszor kifogták őket, a felső méretkorlátozásnak, illetve a C&R bojlis szemléletnek köszönhetően azonban vissza kerültek a vízbe és egyre kitanultabbakká váltak. Hogy egy ilyen vízen kapást tudjunk elérni, sokszor szakítani kell a megszokott csalizási móddal, olyan praktikákat kell bevetnünk, mint például a hóember csalikombináció.
2010. április 12.
Szekeres Tibor
Vannak csomók és kötések, amelyeket a horgászok jól ismernek és szinte minden szerelés során használjuk őket. Ujjgyakorlat szintjén érdemes elsajátítani a füles horog illetve fonott előkezsinór összekötését. Két speciális kötést mutatunk be, ezek használata segít megóvni a fonott zsinór magas szakítószilárdságát.
2009. november 30.
Szekeres Tibor
Egy bojlis horgász számára a kifogott halak testi épsége a legfontosabb. Ahhoz, hogy a hal minél nyugodtabban vészelje át a kifogással járó stresszes periódust, és hogy sérülések nélkül helyezhessük vissza , elsőkén az ehhez szükséges alapvető eszközöket kell beszereznünk...
2009. november 03.
Szekeres Tibor
A bojli, mint csali és a bojlizás mint módszer és szemléletmód, a sportszerű horgászat „őshazájából”, Angliából indult. Az, hogy pontosan ki találta fel e csalit és ki a módszert, még a szigetországban is vita tárgyát képezi, többféle verzió is elolvasható az angol nyelvű forrásokban. Az mindenesetre leszűrhető, hogy elsőként a horog elé hajszálelőkén felkínált csalis technika alakult ki, és ehhez született meg a tökéletes ponty csali, a bojli.