Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Extrem Method egy amatőr horgász kezében!- első rész.
2014. augusztus 12.
Rausch Viktor

EXTREM METHOD EGY AMATŐR HORGÁSZ KEZÉBEN!- ELSŐ RÉSZ.

Gyermekkorom horgászélményeit követően, egészen az elmúlt 2 évig csak ímmel-ámmal kerültem horgászat közelébe. Évente 1-2 alkalommal, a bátyám révén próbálkoztam itt-ott a halak kergetésével. Mindig is fenekezve próbáltam horogvégre csalni a halakat, mivel nem szeretem bámulni a vízen az úszót. Egy jól sikerült baráti körben eltöltött horgászhétvége nyitotta fel a szemem, hogy én ezt a horgászat dolgot nagyon tudom élvezni. Nosza, akkor bele a közepébe!
A 3,9m 3,5lbs bojlis botok: Prologic C2 vs DAM D-Fender UK
2014. május 12.
Horgász-Zóna

A 3,9M 3,5LBS BOJLIS BOTOK: PROLOGIC C2 VS DAM D-FENDER UK

A Sporthorgász májusi számában olvashattátok Yoko újabb történetét. Ezúttal bojlizni hívtuk el egy olyan tóra, ahol igen nagyokat kell dobálni a kapás kicsikarásához. Ebben a rövid bemutatóban két ismert távdobó botot hasonlítunk össze. Csupa olyan adat, ami nincs benne a gyári katalógusban, de segít a választásban!
Milyen kaját válasszunk methodozáshoz?
2013. október 09.
Oláh Zoltán

MILYEN KAJÁT VÁLASSZUNK METHODOZÁSHOZ?

Horgászboltjainkban folyamatosan kérdezgetjük a vásárlóinkat, hogy milyen eredményt hozott az egyik vagy éppen a másik etetőanyag és bizony nem minden esetben a drága az egyetlen megoldás! A method módszernél alapvetően azért azt feltételezzük, hogy a drága eredményesebb, de van, aki az olcsóbb method kajákkal is sokat fog. Ennek jártunk utána a legutóbbi horgászatunkon. Vigyázat! Kendőzetlenül számolok be az eredményről.
Kostal folyóvízi feeder kosarak
2013. március 01.
TESZTEMBER

KOSTAL FOLYÓVÍZI FEEDER KOSARAK

A következő írásomban szeretném megosztani veletek a lengyel Kostal cég folyóvízre készített feeder kosarának használata során tapasztaltakat. A kosarak különleges kialakításuknak köszönhetően megmozgatták a fantáziámat, lehetséges megoldást kínálva a folyóvízi horgászat alatt tapasztalható „szerelék görgetős” jelenség kiküszöbölésére. Eddigi tapasztalataim azt mutatták, hogy bizony a hagyományos feeder kosarak nem minden esetben képesek a sodrásban stabilan „megállni”. Ezért gyakran előfordul, hogy nem is a kiszemelt vízterületet horgászom meg. A kosarak kipróbálására a Duna szentendrei szakaszát választottam. Fogási esélyeimet az időjárás kellemetlen mivolta és a sűrűn ingadozó vízállás is nehezítette, így több horgászatot iktattam be ugyanazon módszerekkel, bízva a sikerességben.
Cormoran feeder TS 180- Mit is jelent az, hogy csúcsminőség?
2012. június 01.
TESZTEMBER

CORMORAN FEEDER TS 180- MIT IS JELENT AZ, HOGY CSÚCSMINŐSÉG?

Rövidre fognám a bevezetőt, mert annyi mindent szeretnék leírni erről a botról, és senkit sem szeretnék elriasztani egy unalmas, szubjektív élménybeszámolóval (majd lesz olyan is :) ). A bevezető: a mostani 4,20-as botomhoz - amelyet már nem gyártanak – kerestem egy „váltótársat”. A versenyeken a gyorsabb csalizás miatt érdemes két hasonló botot felszerelni, mert míg az egyikkel horgászunk, addig a másikat nyugodtan csalizhatjuk. Olvastam a Zónások ajánlóját erről a botról, amit hittem is, meg nem is, de minden esetre a nyugalom megzavarására és a figyelem felkeltésére alkalmas mondatokat tartalmazott. :) Vegyes érzésekkel és kíváncsian csomagoltam ki a botot:
Cormoran Corcast-BR 5PIF Super Jet 3000 teszt
2012. május 14.
TESZTEMBER

CORMORAN CORCAST-BR 5PIF SUPER JET 3000 TESZT

Egy normál teszt azzal kezdődik, hogy az ember megkapja az orsót, megvizsgálja, kipróbálja, majd mindenféle jó tulajdonságokat állít róla. Mindenkit megnyugtatnék, ez a teszt nem ilyen lesz. Nekem már kialakult, határozott igényeim voltak, és ezeknek megfelelő orsót kerestem. Jelzem, nem volt egyszerű!
A hobbid a szakmánk! Tetejére