2010. július 14.
Szekeres Tibor
Az amur horgászatának egy sor jellegzetessége van, amely azért jelentősen eltér a pontyozástól. Ezek a jellegzetességek az amur pontytól különböző életmódjából, étrendjéből adódnak. Persze pontyozás közben is foghatunk amurt, de jónéhány praktika van, amit érdemes betartanunk, ha céltudatosan amurt szeretnénk fogni. Az amur nagyra nő és nagyon erős, tehát egy finomabb feederrel legyőzni egy komolyabb példányt talán életre szóló élmény lehet.
2010. július 09.
Nagy Róbert
Tudom, most azzal kellene kezdenem, hogy a pontyok száma az élő Tiszában drámaian megfogyatkozott és a célzott pontyhorgászat nem kecsegtet minket túl sok reménnyel. Valamint azzal, hogy ma már csupán a megsárgult fotók maradtak nekünk, ahol a letűnt korok szép fogásai láthatók… A magamfajta „Cián utáni”(katasztrofális szennyezés, tömeges halpusztulás 2000-ben..) generációnak azonban nem lehet megfelelő válasz az állandó múlton való sopánkodás!
2010. június 29.
Pikó Imre
II/22. A horgászmódszerek igen sokfélék. A horgászat technikájának és eszközeinek fejlődésével új és új módszerek és ezeket szolgáló horgászeszközök alakulnak ki. A törvényi előírások a tiltott módszereket szabályozzák, a horgászat országos szabályai a horgászat általános kérdéseit szabályozza. Az egyes speciális horgászmódszerek konkrét szabályozására a vízterület helyi horgászrendjében a vízhasznosítónak van lehetősége.
http://www.mohosz.hu/horgaszrend2.html
2010. június 27.
Darabos Tamás Zoltán
Általában, hogy melyik vízterületre megyünk horgászni, jelentősen befolyásolja eredményességünket, hiszen míg az intenzíven telepített tavakba sokszor heti rendszerességgel tesznek halakat, addig a kisebb horgászkezelésű vizekbe csak ősszel kerülnek új lakók. Mégis az ember sokszor vágyik a kisebb, eldugottabb tavacskákra, hiszen itt nincsen zsúfoltság, nincsen hangzavar, keresztbe dobálások, kapásjelző sípolás, csak a pőre természet, a nyugalom és a harmónia.
2010. június 24.
Nagy Róbert
„Apám vitt le először a Tiszára, őt meg a nagyapám… emlékszem mezítlábas kisgyerekként rögtön éreztem: itthon vagyok. A kiszámíthatatlan, folyton változó, titokzatos folyó az évek során baráttá vált, akire - mégha nehezebb idők járnak is - számíthat az ember”
2010. június 21.
Szekeres Tibor
Már hazánkban is eléggé elterjedt az ún. method-típusú kosarak használata a feederezés terén. Az e névvel illetett kosarak különböző formájúak, de funkciójuk azonos: lehetővé teszik , hogy rövid előkén közvetlenül a magas minőségű etetőanyag, a method mix közelében kínáljuk fel a csalinkat, vagy éppen belenyomjuk az etetőanyagba.