Az invazív fajokról legtöbbünknek a busa jut az eszébe - ennél azonban sokkal globálisabb és sokkal mélyebb a történet. Gyorstalpaló a témában egy kattintsára - tudj meg többet!
Új dokumentumfilm érkzeztett a VIASAT NATURA csatornára "Utaázs a Dunán" címmel. Akit érdekel milyen károkat okozott a Bős-Nagymarosi vízlépcső elkezdett majd félbehagyott beruházása, ebből megtudhatja mi történt akkor és azóta. Újabb memento az emberi környezetet formáló erejéről és az ezzel járó felelősségről.
Régóta kutatják, de az érintettek a saját példáikkal is alátámaszthatják, milyen pozitív hatásokkal jár a természetben töltött idő. A horgászhobbi, ennél fogva, az egyik legősibb "gyógyszer", ezt mi horgászok a saját bőrünkön tapasztaljuk alkalomról alkalomra. Mi lenne, ha azoknak az embertársainknak, akiknek bár szükségük lenne rá, de nem ismerik ezt a hobbit, a horgászatot mint gyógykezelést/ gyógyulást támogató tevékenységet ajánlaná , azaz "felírná" a doktor "receptre"?
Gondoltad volna, hogy a réticsík Európában valószínűleg az első hal volt, amelyet különböző edényekben tartottak a házakban, mert képes volt a vihart már 24 órával előre jelezni? Tudtad, hogy a 19. századig a magyar halászat nagy hagyományokkal rendelkező, különleges ágazatát jelentette a „csíkászat”? Ismerkedj meg közelebbről is ezzel a nem mindennapi élőlénnyel, amely történelmi múltja és különleges élettani sajátosságai révén érdemelte ki az Év hala címet az idei évben!
Duna magas vízállása miatt hamarabb kezdtem meg a felszerelésem ellenőrzését, rendet rakni a wobblerek között, amikor szó szerint kezembe akadt egy igazi forradalmár. Egyik-másik wobblernek igen szép története van, és némelyiknek még nem is ért véget, ilyen a Big-O!
Nagy örömmel tesszük közzé a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem delegált vezetőjének a horgászat jövőjével kapcsolatosan a MOHOSZ vezetőivel tartott egyeztetés sajtóközleményét!