2011. február 14.
Horgász-Zóna
Kedves horgász Sporttárs! Talán több online horgászmagazint is olvasgatsz két horgászat között :), talán már a www.horgasz-zona.hu magazint is megtaláltad. Biztosan van véleményed a cikkekről és az őket megjelentető oldalakról. Akár már arra is gondoltál, hogy Te is szívesen beszámolnál egy-egy túrádról vagy megosztanád nehezen megszerzett tapasztalataidat?
2011. február 13.
Nagy Róbert
Horgászemberként gyakran gondolkozom el arról, hogy vajon a halak hogyan érzékelik a külvilág történéseit. Hajlamosak vagyunk ezt a kérdést a saját magunk, emberi tapasztalatai szerint elképzelni. A vízparton sokszor variáljuk a csalik színét és formáját abban bízva, hogy halaink hamarabb megtalálják és felveszik azt. De valóban így van-e ez? Mit láthatnak a halak a víz alatt? A tudományos világ jelenleg is folytat kutatásokat ezen a területen, ami még bizonyára sok-sok meglepetést tartogathat nekünk, sporthorgászoknak is.
2011. február 01.
Neubrand Antal
Minden évben nyáron van egy hétvége, amikor a barátok és kollégák összejönnek egy kis lógatásra. Bár vannak köztük olyanok, akik nem horgásznak. Ők csak a jó hangulat a pihenés és a táj szépsége miatt tartanak a társasággal. Én tavaly csatlakoztam először ehhez a kis csapathoz. Mondanom sem kell, hogy egy nagyon kellemes és jó hangulatú hétvégét sikerült velük töltenem.
2011. január 31.
Nagy Róbert
A minap horgászfelszereléseimet pakolgatva a kezembe akadt kedvenc ólmom dobozkája. Azon gondolkodtam - ahogy kezdetben nekem sem voltak azok - talán többeknek nem egyértelműek azok a furcsának tűnő betű és számkombinációk, amik rajta feltüntetve találhatók. Készítettem ezért egy kis „magyarázó” táblázatot, ez alapján már minden bizonnyal, könnyedébben igazodhattok el például az úszóitok pontos kisúlyozásánál. Tapasztalni fogjátok, hogy gyakorta pont a legprofibb úszókra kerülnek fel ezek a jelzések… Ahol nincs megadva adat a táblázatban, ott nem találtam pontos meghatározást. A feltüntetett adatok gramm-ban értendőek. A baloldalon a különböző márkákat soroltam fel, majd utána következnek a mért adatok.
2011. január 29.
Darabos Tamás Zoltán
Gyermekkorom első horgászélményei a Balatonhoz kötődnek. A tihanyi félsziget lábánál található céges üdülő kis kikötőjében fogtam meg első snecimet mogyorófa vesszőre kötött zsebpecás szerelékkel. Apró élmény ugyan néhány küsz megfogása, de bennem egy életre felébresztette az ősi halfogó ösztönt. A későbbi évek során rengeteg kisebb-nagyobb kalandban volt részem a magyar tengeren, és a mai napig vágyok vissza a smaragdzöld színben pompázó víz partjára. Fogtunk itt termetes dévéreket, méretes pontyokat, gardákat számtalanul, de babahallal csalizott horgainkra időnként egy-egy kősüllő, fogas süllő, vagy angolna is bejelentkezett. Igazi csodálattal azonban azok az öreg sporik töltöttek el, akik csónakjukkal a nádrengetegben ücsörögve óriási pontyokat ejtettek fogságba, vagy hajnalban a nyílt vízről visszatérve megtermett fogasokból álló csokrot emeltek ki a partra. Szomorkodva gondoltam bele, hogy én sosem fogok belekóstolni ebbe a titokzatos, parti horgászok számára zárt világba.
2011. január 26.
Neubrand Antal
Sokszor problémát okoz, ha nagy távolságra kell dobnunk és nem rögzítettük rendesen a csalit, ami ilyenkor lerepülhet. Esetleg elakad az ólom illetve az önetető, ilyenkor kirázza halunk a horgot a szájából. Nos, ezekre a problémákra lehet megoldás a következőkben bemutatott egyszerűen elkészíthető praktikus kis gumis előke. Biztosan sokan ismerik már, de akad, aki még nem próbálta. Remélem nekik hasznos segítség lesz. Először is lássuk a kellékeket. Szükségünk lesz egy ollóra vagy késre. 7 cm-s szelepgumira (bármelyik kerékpár boltban fillérekért meg lehet venni), egy csali fűzőtűre, a főzsinórral vagy a dobóelőkével megegyező vastagságú fonott előkére, (én a jól láthatóság érdekében 0,25-s t használtam) egy szilikon csővel ellátott gyors kapocsra, (ha valaki nem szereti, lehet egyszerű vagy karabineres forgó kapoccsal is helyettesíteni) Illetve kelleni fog még egy hagyományos forgó is.