Régóta egyeztetnek, de végül csak elérte a horgászatot is az ólom használatának a tilalma. 5 év múlva már máshogy fognak kinézni a végszerelékek! Mit kell erről tudni?
Iparágról iparágra terjed az EPR, azaz a gyártók kötelesek felelősséget vállalni a termékeik teljes életciklusáért, beleértve a hulladék "állapotot" is. Svédországban a horgászcikkek is érintettek lettek 2025 január 1-gyel. Mit jelent mindez?
Régóta kutatják, de az érintettek a saját példáikkal is alátámaszthatják, milyen pozitív hatásokkal jár a természetben töltött idő. A horgászhobbi, ennél fogva, az egyik legősibb "gyógyszer", ezt mi horgászok a saját bőrünkön tapasztaljuk alkalomról alkalomra. Mi lenne, ha azoknak az embertársainknak, akiknek bár szükségük lenne rá, de nem ismerik ezt a hobbit, a horgászatot mint gyógykezelést/ gyógyulást támogató tevékenységet ajánlaná , azaz "felírná" a doktor "receptre"?
A horgászatnál környezethez jobban köthető hobbit, aligha lehetne találni. Mégis alig találni olyan híreket, termékeket, amelyeken látszana, hogy a gyártóját érdekli, lesz-e hol horgászni 10 év múlva? Hol tartanak a horgászmárkák a fenntarthatósággal, környezetvédelemmel kapcsolatosan? Ezt jártuk körbe cikkünkben egy konkrét példán keresztül!
A halak természetes védekezőképességét és a vizek megóvását egyaránt segítő adalékanyagot fejlesztett ki a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE)Akvakultúra és Környezetbiztonsági Intézete és a Timár Mix Kft. Az etetőanyaghoz keverhető több komponensű kiegészítő a halak életfolyamataira és a halastavi ökoszisztémára egyaránt pozitív hatást gyakorol.