Az utóbbi időben egyre több helyen tiltják be a fonott dobóelőke használatát, ami sok horgászt egy új kihívás elé állított: monofil főzsinór összekötése a monofil dobóelőkével. Ami azért közel sem annyira egyszerű feladat a mai aprógyűrűs feeder spiccek esetében.
A vizeink hőmérsékletének hűlésével a kisebb halak aktivitása alábbhagy ebben az időszakban, könnyebbé téve a pontyok szelektív horgászatát. Sötét, világos? Édes, büdös? Hallisztes, nem hallisztes? Alapvető tippek a csali és etetőanyagválasztáshoz!
Horgokról ritkán esik szó, valahogy érzékeny téma, sokan úgy vannak vele, mint a fogorvossal: ha megbarátkozott eggyel, akkor nehezen vált. Pedig itt lenne az ideje, mert a klasszikus „bevált” márkákkal megállt az idő, nem haladtak a korral.
Gyorsan pergő naptár lapok és rapszódikus szezon... Talán e fura kettősséggel, nameg, hajnali hidegekkel, tudnám leginkább összegezni, cikázó gondolataimat, amikor horgászcsónakomat állítom irányba, hogy mihamarabb vízen legyek...
Beállt vízállás, napsütéses őszi napok, táplálkozó halak, mi kell még? Egy kis kedvcsináló az őszi folyóvízi pecákhoz Krisztián tollából (élménybeszámoló+bevált recept)!
Tokaj: gyönyörű természeti környezet, kiváló borok, történelmi emlékek, no és a Kovács tó, amely egy nagytesű halak által lakott, ám a horgászt igazán próbára tevő kihívások elé állító víz. Mivel, és hogy sikerült a kétjszakás túrát emlékezetessé tenni? Ebből az írásból megtudhatjátok!
Nem véletlen, hogy már a hazai csaligyártók kínálatában is megjelentek a busa horgászatát segítő termékek, hiszen egyre jobban terjed a busa a természetes vizeinkben. Miért veszélyes ez és milyen megoldásokokn dolgoznak a szakemberek? Erről olvashatsz ebben a cikkben!