2013. február 19.
Horgász-Zóna
Furcsa, nem furcsa, de az idei, már a harmadik FEHOVA kiállítás volt, amelyen a HORGÁSZ-ZÓNA kft. képviseltette magát… Egy pillanatra mi magunk is újra átgondoltuk, átszámoltuk, de így igaz: vállalkozásunk felzárkózott a rendszeres kiállítók sorába! Alapos szervezőmunka és egyeztetések után, szerdán - a „0. napon - valamikor délelőtt 11 óra magasságában végre begördült a furgonunk a HUNGEXPO területére. Az akkor még alaposan kihűlt és üres csarnokban, megkezdtük az eddigi, legszebb „ZÓNA stand” berendezését, felépítését.
2013. február 14.
Páll Eörs
Mostanában minden a method kosaras feeder horgászatról szól. Ezen az oldalon, illetve más portálokon is több cikk foglalkozik a horgászat ezen válfajával. Megvan ennek az oka! Én eskü alatt vallom, hogy ennél letisztultabb, kiszámíthatóbb és legfőképp eredményesebb módszert nem ismerek. :) A method kosaras technikának is az etetőanyagba rejtett horgos formája van leginkább felfutó ágban. Erre sajnos nem olvastam még jó elnevezést, ami egyértelműen megkülönböztetné a hagyományosabb, bordás kosárral, külön álló horoggal űzött method feederezéstől. Töltögetős kosár, flat kosár, talpólmos kosár vagy kanál feeder kosár néven illetik legtöbben.
2013. február 11.
Horgász-Zóna
Valamennyien szeretünk horgászni, néhányan a kikapcsolódásért és a szórakozásért, mások a versenyért, és megint mások a finom halételekért, de mindannyiunk számára a horgászat örömtelibb, amikor minőségi felszereléseket használunk. A SHIMANO irigylésre méltó hírnévre tett szert a technológiai tervezés és gyártás területén több iparágban is. Mindig is kiemelkedő műszaki tartalom volt a SHIMANO védjegye.
2013. február 10.
Horgász-Zóna
Az előző napokban megjelent, PROLOGIC termékekkel foglakozó összeállításunk hatására, számos telefon és mail érkezett be hozzánk. Örömmel nyugtáztuk, hogy sokan vagytok kíváncsiak az általunk bemutatott termékekre és munkánkat ezért itt a II. részben, most tovább folytatjuk.
2013. február 08.
Horgász-Zóna
A pontyhorgászat modern irányzatai, egyre jobban kezdnek teret nyerni hazánkban is. A tudatos (nagyhal)horgászat, új rekordok megfogásához vezetett, de a természetben eltöltött kulturált szabadidő értéke – rohanó világunkban – mindennél értékesebbnek bizonyul… és fog annak bizonyulni a jövőben!
2013. február 07.
Darabos Tamás Zoltán
Lassan beléptünk október derekába és a mogorva ősz, mint minden évben most is, sárgába, vörösbe és megannyi színbe öltöztette a fák, bokrok lombruháját. Nem tagadom, nekem ez a hónap áll legközelebb a szívemhez. Ilyenkor az ember évről évre rácsodálkozik a természet gyönyörűségére, változatosságára. A színkavalkád némileg feledteti a horgásszal az elmúlni készülő természet zord valóságát. Ilyen és efféle gondolatok kavarogtak fejemben miközben talpaim alatt hangosan ropogtak a fák elhullajtott, megszáradt levelei, lábaim lépten-nyomon a mély az avarba süppedtek. Gábor barátommal bájos kis vizek között kanyargott utunk mire elértük választott horgászhelyünket, a mocsai csukás tavat. Úgy döntöttünk kihasználjuk a fagyos, télbe hajló napok előtti utolsó napsütéses hétvégét.