Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Tökéletesítsük method kosarunkat
2012. november 02.
Kurucz Dávid

TÖKÉLETESÍTSÜK METHOD KOSARUNKAT

A method technika térnyerése és sikere a feederezésben megkérdőjelezhetetlen. Lehet számtalan módon feederezni, de ha a ponty megfogását tűztük ki magunk elé, akkor ezzel a módszerrel előbb-utóbb találkozni fogunk. Térnyerésének szerintem két fő összetevője van, mégpedig egyszerűsége és hatékonysága. Számtalan írás és videó taglalja a különböző kosarak és végszerelékek működését és használatát, így, ha megbocsátjátok, nem térnék ki rá. Célom nem egy horgász ABC kezdőknek, mivel aki feeder és method szavakat érti, az semmiképp nem tekinthető kezdőnek. E helyett megosztanék egy általam „fejlesztett” method kosár elkészítési módját...
Mi várható a SHIMANO 2013-as kínálatában?
2012. október 30.
Nagy Róbert

MI VÁRHATÓ A SHIMANO 2013-AS KÍNÁLATÁBAN?

Bár már igencsak belegyalogoltunk az őszbe, ilyenkor is fontos dolgok történnek a horgászvilágban. Miközben már javában készülünk a november eleji HORGÁSZSHOWRA, komolyan foglalkoztatott az is, mivel készül egy világmárka 2013-ra? Ugyanis, ha november, akkor NORMARK HUNGARY Zrt. azaz SHIMANO, SUFIX, DYNAMITE BAITS, RAPALA Kereskedelmi Konferencia! A SHIMANO az év eleji nagy áremelés után kikerült sokunk látószögéből (egy jobb feeder bot 40 ezer?!), ám nem lehet elmenni a cég filozófiája mellett sem, miszerint ’a kevesebb sokszor több, és minőséget csak pénzből lehet csinálni…’
STREET FISHING
2012. október 28.
Medgyasszay Csaba

STREET FISHING

Reggel 5 óra van. Még sötét. Halványan világító lámpám fényében hunyorogva fürkészem az este fellocsolt füvet. Harmatgiliszta után keresgélek lassan, vigyázva, nesztelenül lépkedve a nedves fűben. Már 3 szép szálam van, de még kéne pár darab biztosítéknak. Végre egy önfeledten összeölelkező páros kúszik be látószögembe. Visszakapom a fénycsóvát, számba veszem a lámpát, és hirtelen páros kézzel csapok le. Rövid huzavona után mindkét giliszta a dobozkámban landol. Ennyi már elég lesz egy gyors pecához. A Bem téri befolyóhoz épp együtt érkezem Ricsivel. Jani csak 15 perces késéssel fut be. Gyors üdvözlés, és már csobbannak is a hungarocell úszók. Az első szektor a legjobb ilyenkor. A másodikban ritkábban, de nagyobbak jönnek. Ezen a napon is sikeresek vagyunk. Mindhárman akasztunk jaszkót. Ahogy a nap egyre magasabbról szemlél minket lazítunk egy kicsit, a kapások is abbamaradnak. Letesszük a botokat, és sztorizgatunk. Ugratjuk egymást, és fuldokolva kacagunk a hét közben összegyűlt poénokon. 10 óra felé, aztán mindenki hazafelé veszi az útját.
Mi várható a DAIWA-CORMORAN 2013-as kínálatában?
2012. október 24.
Horgász-Zóna

MI VÁRHATÓ A DAIWA-CORMORAN 2013-AS KÍNÁLATÁBAN?

Ebben az évben, október 15-én Zamárdiban, a Balaton parton található Hotel Wellamarin adott otthont a soros DAIWA-CORMORAN szemináriumnak. A rendezvény fő célja a következő szezonra való színvonalas felkészülés és az ezzel szorosan összefüggő termékbemutató volt. Ott voltunk, szétnéztünk és most leírjuk mit láttunk!
Tippek feederversenyzői tarsolyból-Kurucz Dávid és Páll Eőrs-től
2012. október 19.
Horgász-Zóna

TIPPEK FEEDERVERSENYZŐI TARSOLYBÓL-KURUCZ DÁVID ÉS PÁLL EŐRS-TŐL

Sokszor mondogatjuk, hogy a feeder versenyző olyan a horgásziparnak, mint a Forma 1 az autóiparnak, azaz az innováció forrása. Egy öt órás verseny olyan intenzív igénybevétel, amely hatékonyan teszteli az új ötleteket, fejlesztéseket – legyen szó csaliról, végszerelékről, botokról vagy orsókról. Ezért mindig örülünk az olyan lehetőségeknek, amikor versenyzőkkel tudunk beszélgetni. Már régebben kialakult a jó kapcsolatunk a Dynamite team tagjaival, most volt idő arra is, hogy egy interjú keretében megosszanak velünk némi versenytapasztalatot, és természetesen a titkokra, praktikákra is kíváncsiak voltunk! Leültünk hát beszélgetni Páll Eőrssel és Kurucz Dáviddal, akiket az oldal rendszeres olvasóinak, és azoknak, akik a feeder versenyeket nyomon követik, nem kell bemutatni.
Sebesség, ütem, ritmus
2012. szeptember 06.
Medgyasszay Csaba

SEBESSÉG, ÜTEM, RITMUS

Természetesen nem a Formula 1 versenyautói, sőt még csak nem is a manapság egyre kedveltebb salsazás lesz ez alkalommal a témám, hanem a pergetés méltánytalanul keveset érintett, de igen fontos alapelemeiről ejtenék pár szót. Minden pergető horgász megtapasztalhatta már pályafutása során, hogy egy kiválónak tartott „csodacsalival” bizony egy árva kapást sem sikerült kicsikarni. Egy fogós csali beszerzése nem jelenti feltétlenül azt, hogy használatával megnyílnak előttünk a vizek kapui, és szebbnél szebb ragadozók kerülhetnek fotómasináink elé. Tudnunk kell, hogy minden csalinak - ahogy minden halnak is - meg van a saját ritmusa. Az is tény persze, hogy bármelyik műcsalival lehet ragadozó halat fogni, csak elég sokat kell dobálni, de vannak azok a csalik, amiket a különböző halfajok jobban preferálnak. Ha ezekhez a csalikhoz a megfelelő húzási sebesség, ritmus, vagy ütem párosul, akkor fantasztikus eredményeket lehet velük elérni.
A hobbid a szakmánk! Tetejére