Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Hogyan csinálják a dánok? Konferencia a horgászat fejlesztéséért
2024. október 03. Horgász-Zóna

HOGYAN CSINÁLJÁK A DÁNOK? KONFERENCIA A HORGÁSZAT FEJLESZTÉSÉÉRT

A horgászat népszerű hobbi sok országban. Mitől függ, hogy hol hányan horgásznak? Másképpen: mekkora a rekreációs és gazdasági potenciál a horgászatban? A dánokat ez nagyon érdekli - egy tanulságos konferenciáról olvashatsz a kattintás után!

Alap horog kötések - fonott zsinór és füles horog
2010. április 12.
Szekeres Tibor

ALAP HOROG KÖTÉSEK - FONOTT ZSINÓR ÉS FÜLES HOROG

Vannak csomók és kötések, amelyeket a horgászok jól ismernek és szinte minden szerelés során használjuk őket. Ujjgyakorlat szintjén érdemes elsajátítani a füles horog illetve fonott előkezsinór összekötését. Két speciális kötést mutatunk be, ezek használata segít megóvni a fonott zsinór magas szakítószilárdságát.

Amit az akkumulátorokról és a töltőkről tudni kell!
2012. július 05.
Medgyasszay Csaba

AMIT AZ AKKUMULÁTOROKRÓL ÉS A TÖLTŐKRŐL TUDNI KELL!

A 2008-ban a két évtizedes fárasztó evezés után elérkezettnek láttam az időt bicepszeim pihentetésének. Lecseréltem 3,3-as alucsónakomat, egy 4,7-es üvegszálasra, az evezőket pedig elektromos motorra váltottam. Az egyszerűség kedvéért a motort, az akkumulátorokat, és az akkumulátortöltőt egy helyen vettem meg, ahol el is láttak a használatukkal kapcsolatos „jó tanácsokkal”. Bárcsak visszapörgethetném az időt! A szakbolt városát is el kellett volna aznap kerülnöm.
Folyóvízi pontyhorgászat a Tiszán IV. rész (végszerelék, csalik)
2010. augusztus 31.
Nagy Róbert

FOLYÓVÍZI PONTYHORGÁSZAT A TISZÁN IV. RÉSZ (VÉGSZERELÉK, CSALIK)

Az előző részekben megismertük a Tiszát, mint alapvető életteret, körbejártuk az eredménnyel kecsegtető folyóvízi horgászhelyeket és megismerkedtünk a legfontosabb eszközökkel, kiegészítőkkel, amelyekkel sikeresen vehetjük fel a versenyt a Tiszai pontyokkal. Hosszú évek óta kísérletezek a különféle végszerelékekkel és keresem azokat az etetési megoldásokat, amelyekkel a sokszor „rohanó” folyón is eredményes lehetek.
Magunkról - arcok, sztorik a weboldal mögött
2020. április 01.
Horgász-Zóna

MAGUNKRÓL - ARCOK, SZTORIK A WEBOLDAL MÖGÖTT

Érdekel, ki és mi fog kiszolgálni, ha innen rendelsz? Győződj meg róla, hogy mi komolyan vesszük ezt a szakmát :) A következő, kicsit személyes hangú „sztorizásban” a kollégákat, a horgász webáruházunk és horgászboltjaink történetét, hangulatát, a hitvallásunkat szeretnénk megosztani veletek.

Egyszerűen folyóvízen - A folyóvízi method szerelék
2015. szeptember 16.
Horgász-Zóna

EGYSZERŰEN FOLYÓVÍZEN - A FOLYÓVÍZI METHOD SZERELÉK

Folytatjuk a folyóvízi horgászat fogós végszerelékeit bemutató sorozatunkat. Régi dolog, amiről most szó lesz, de mindenképp ismerned kell, a folyóvízi horgászat alapeleme ez a szerelék!
SPOMB etetőrakéta a gyakorlatban…
2012. augusztus 01.
Nagy Róbert

SPOMB ETETŐRAKÉTA A GYAKORLATBAN…

Ha visszagondolok a régebbi időkre - amikor barátaimmal rendszeresen horgásztunk pontyra és amurra - az etetés milyensége, minden szempontból döntő tényező volt a fogás sikerét illetően! Ha így vagy úgy, de jól el tudtuk végezni a beetetést, akkor általában alaposan „megpakoltunk” szép halakból, ha nem, akkor maradt a magyarázkodás. Mindenki a saját bőrén tapasztalhatja, hogy ez a dolog manapság sem változott, sőt… Az olyan horgászatokon, amikor nincs módod rá, vagy tilos csónakból etetni, netán egy rövidebb pecára érkezel, akkor bizony egyéb alternatívák után kell nézned az etetésre szánt anyag bejuttatását illetően. Az alkalmazott technika kiválasztására persze lényegesen hat a parttól való meghorgászandó távolság nagysága. Közeli etetés kialakítására ott van a kézzel való „begombócolás”, vagy épp egy jól kivitelezett csúzlis etetés. Ha azonban távolabbra horgászol, akkor az etetés módszere máris több problémát vet fel. A legfontosabb: hogyan juttasd be pontosan a finom falatokat a halaknak a megfelelő távolságra? Az eddigi gyakorlatokból megismerhetted az etetőrakétát, a parittyát, az etetőhajót, a dobócsövet vagy a kiakasztott zsinór klippel történő módozatokat. Mostani írásomban egy olyan – ma már nem is teljesen új – eszközt fogok nektek bemutatni, amely nálam első számú etetési eszköz a horgászkirándulásaimon. „Ő” a SPOMB!

A hobbid a szakmánk! Tetejére