Az elmúlt évtizdben sorra és egyre gyorsuló ütemben jelennek meg horgászok számára is olyan okoseszközök, amelyek átformálják a horgászélményt. Jó ez vagy rossz? A technológia olyan, amilyen, a kérdés, mire használjuk?
Vannak csomók és kötések, amelyeket a horgászok jól ismernek és szinte minden szerelés során használjuk őket. Ujjgyakorlat szintjén érdemes elsajátítani a füles horog illetve fonott előkezsinór összekötését. Két speciális kötést mutatunk be, ezek használata segít megóvni a fonott zsinór magas szakítószilárdságát.
Hiszünk abban, hogy a horgászat nem csupán hobbi, hanem életforma, amely közelebb visz a természethez és önmagunkhoz. Ezért szlogenünk: "Szabadulj ki!". Üzleteinkben és online felületünkön baráti hangulatban, szakértő kollégáink segítenek megtalálni a legmegfelelőbb felszerelést és megosztják tapasztalataikat, hogy minden horgászati élmény felejthetetlen legyen. 15 éve dolgozunk a horgászokért, ismerj meg minket!
Ha visszagondolok a régebbi időkre - amikor barátaimmal rendszeresen horgásztunk pontyra és amurra - az etetés milyensége, minden szempontból döntő tényező volt a fogás sikerét illetően! Ha így vagy úgy, de jól el tudtuk végezni a beetetést, akkor általában alaposan „megpakoltunk” szép halakból, ha nem, akkor maradt a magyarázkodás. Mindenki a saját bőrén tapasztalhatja, hogy ez a dolog manapság sem változott, sőt… Az olyan horgászatokon, amikor nincs módod rá, vagy tilos csónakból etetni, netán egy rövidebb pecára érkezel, akkor bizony egyéb alternatívák után kell nézned az etetésre szánt anyag bejuttatását illetően. Az alkalmazott technika kiválasztására persze lényegesen hat a parttól való meghorgászandó távolság nagysága. Közeli etetés kialakítására ott van a kézzel való „begombócolás”, vagy épp egy jól kivitelezett csúzlis etetés. Ha azonban távolabbra horgászol, akkor az etetés módszere máris több problémát vet fel. A legfontosabb: hogyan juttasd be pontosan a finom falatokat a halaknak a megfelelő távolságra? Az eddigi gyakorlatokból megismerhetted az etetőrakétát, a parittyát, az etetőhajót, a dobócsövet vagy a kiakasztott zsinór klippel történő módozatokat. Mostani írásomban egy olyan – ma már nem is teljesen új – eszközt fogok nektek bemutatni, amely nálam első számú etetési eszköz a horgászkirándulásaimon. „Ő” a SPOMB!