Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Az elvesztett hal
2011. május 07.
Neubrand Antal

AZ ELVESZTETT HAL

Idén már harmadszor készültem horgászni menni, és bizony az előző alkalmak gyenge eredménye után reménykedtem, hogy végre valami normális méretű halat is tudok fogni. Sajnos az első alkalommal csak egy sügért fogtam. Bár ha a másik oldalról közelítem meg akkor jó dolog is lehet, mert ez volt az eddigi legnagyobb sügérem. Pontosan 20 cm. De nem ezért mentem. Másodszorra viszont egy 20 dkg-s keszeg és egy 30 dkg-s kárász került a szákba. Ráadásul úgy, hogy elvileg két nappal ez előtt volt telepítés. Hozzáteszem másnap volt egy verseny, amit 7 kg keszeggel nyertek meg. Na, ez sem egy nagy eredmény.
A Tisza Tó bűvöletében…
2011. május 01.
Nagy Róbert

A TISZA TÓ BŰVÖLETÉBEN…

„ A következő írásom Neked ajánlom barátom. Tudom, mennyit meséltem már neked a hajnali fényekről, ahogy pazar színekkel töltik meg a lassan ébredező vízi világot… miközben egy szürke gém méltóságteljesen megrázza szárnyait, majd élelem után kutat a sekélyesben. Ádám! Legközelebb elviszlek magammal, és ha törik, ha szakad horgászunk egy jót a Tisza Tavon!”
Egy tavaszi nap az Amigó tavon
2011. március 28.
Harangi Csaba

EGY TAVASZI NAP AZ AMIGÓ TAVON

Egy kedves olvasónk küldte a lenti élménybeszámolót.
A keszegnépre hangolva
2010. december 11.
Varga Dávid

A KESZEGNÉPRE HANGOLVA

Már november közepe van, de még mindig csodálatos az idő. Azonnal összerakom, amim van és irány a part. Nemrég vettem egy 5m-es spiccbotot és még ki sem tudtam igazán próbálni. A Dunán fogtunk utoljára vele csalihalat, abból is vagy kettőt. Úgyhogy szinte még haltalan, most talán megtudom milyen. Valószínűleg ez lesz az utolsó békéshalas horgászatom idén, ezért nem lenne rossz zsákmányolni egy kis keszegsereget. Nem vagyok egy finomszerelékes specialista, de egy könnyű úszós szereléket nem volt nehéz összeállítani.
A mélységmérés
2010. április 24.
Szekeres Tibor

A MÉLYSÉGMÉRÉS

Úszós módszernél az egyik alapvető dolog, hogy tisztában legyünk az előttünk elterülő mederfenék sajátosságaival és legfőképpen a vízmélységgel. A halakat általában a fenéken keressük, ezért a szerelék beállításánál szükséges tudnunk a vízmélységet. A mélység megállapításához célszerű egy hosszú waggler-úszót és mélységmérő békát használni, ami tulajdonképpen egy ólomsúly, amibe a horgot lehet akasztani.
Rakós botos iskola kezdőknek 2. rész
2010. január 27.
Sebők Zsolt

RAKÓS BOTOS ISKOLA KEZDŐKNEK 2. RÉSZ

Cikkünk előző részében összefoglaltuk a rakósbotos horgászathoz szükséges eszközöket, most rátérünk a bot begumizására és a szerelékek készítésére. A rakósbothoz különböző méretű és erősségű topsetek használhatóak, ezáltal széleskörűen alkalmazhatjuk az adott körülményekhez, víztípusokhoz és a várható halak méretéhez igazodva. Eredményesen horgászhatunk az apró keszegektől kezdve akár nagyobb méretű pontyokra, amúrokra és márnákra...
A hobbid a szakmánk! Tetejére