Felhasználónév: Jelszó:


Regisztráció Elfelejtett jelszó Kedvencek
Keresés
Vissza az áruházba
Digitális és okoseszközök a horgászatban - hova jutottunk?
2025. június 11. Horgász-Zóna

DIGITÁLIS ÉS OKOSESZKÖZÖK A HORGÁSZATBAN - HOVA JUTOTTUNK?

Az elmúlt évtizdben sorra és egyre gyorsuló ütemben jelennek meg horgászok számára is olyan okoseszközök, amelyek átformálják a horgászélményt. Jó ez vagy rossz? A technológia olyan, amilyen, a kérdés, mire használjuk?

Kezdőknek és pontyhorgászoknak-Middy White Knuckle rakósbot
2012. szeptember 27.
Galambos Sándor

KEZDŐKNEK ÉS PONTYHORGÁSZOKNAK-MIDDY WHITE KNUCKLE RAKÓSBOT

Ritkán szembesülök a horgászattal kapcsolatban olyan helyzettel, amivel ne tudnék mit kezdeni kis gondolkodás után. Azonban úgy tűnik, ennek is el kellett jönnie… A problémát viszont nem egy vízparti szituáció okozta, hanem maga a felszerelés. Egy rakósbot. Rengeteg típusú bot megfordult már a kezemben, elég változatos hosszúságokban, de amivel most hozott össze a sors, az feladta a leckét. Kezembe vehettem a Middy White Knuckle névre keresztelt rövid rakós botját...
Mindenamifeeder Szuperkupa, Rab tó – a kulisszák mögött
2012. szeptember 25.
Horgász-Zóna

MINDENAMIFEEDER SZUPERKUPA, RAB TÓ – A KULISSZÁK MÖGÖTT

Szekeres Tibi vezetésével működő Mindenamifeeder közösség 2012-es versenyprogramjának méltó lezárásra került sor a Heves megyei Rab tavon. A Nagydíjon mi Zónások is részt vettünk, az itt szerzett tapasztalatokról szeretnék egy kis összefoglalót adni, ami hasznos lehet minden versenyzőnek, vagy a tóra látogatónak. „Mit is mondtál, mivel csaliztál?” – kérdeztem rá hirtelen a verseny győzteseinél a nap végén, de sajnos még nem volt elég fáradt Kurucz Dávid és Páll Eörs sem, hogy bedőljön a cselnek. A Horgász-Zóna csapata - Molnár Zsanett és Nagy Róbert - is elég szűkszavú volt... Nem baj, azért így is eleget láttam, hallottam, hogy legyen mit mondanom!
Erre is, arra is...
2012. szeptember 24.
Darabos Tamás Zoltán

ERRE IS, ARRA IS...

Elhatároztam, hogy néhány alkalommal felderítő túrát tartok a Budapest környéki Duna szakaszon, ugyanis akadt pár hely, amiben láttam némi fantáziát, de idáig nem volt lehetőségem meghorgászni őket. Az ilyen cserkelő pecatúrák általában hétköznapra estek és mikor lejárt délután a munkaidő, a sarokba támasztott mobil felszerelésemmel kiballagtam az előre kiszemelt helyre. Volt amelyik adott halat és akadt olyan próbálkozás is, amely betlivel végződött. Ugyanakkor semmiképpen sem mondhatóak haszontalannak a sikertelen próbálkozások sem, mert jelentős tapasztalatokra sikerült szert tennem általuk. Íme egy csokor a halban végződő történetekről és bár, most nem tudok hatalmas fogásokról beszámolni, inkább arra próbálok rámutatni ezzel a történettel, hogy ahelyett, hogy mások titkait, horgászhelyeit próbáljuk kifürkészni a interneten található képekből, próbáljunk inkább kreatívak, próbálkozó szelleműek lenni. Mert bizony a szerencse általában azok mellé áll, akik elsőként eveznek új vizekre.
Bemutatkozik a MIDDY X-FLEX 4G 390  WAGGLER
2012. szeptember 17.
Nagy Róbert

BEMUTATKOZIK A MIDDY X-FLEX 4G 390 WAGGLER

Az úszós módszer – vitathatatlanul - az egyik legattraktívabb és legélvezetesebb módozata a finomszerelékes horgászatnak. A kapás észlelése igen közvetlen és látványos, a hal mozgása egyszerűen nyomon követhető és ezzel együtt, a horgász ABC első betűjének is szokták emlegetni az úszós horgászatot. Létezik „spiccbotos”, „bolós”, „rakós”, „match” és „telematch” változat, ha a finomabb eszközöket és szerelési módokat vesszük csupán számításba. Mindközül, sokak kedvence a pillekönnyű match botokkal történő horgászat pontyra. Ilyenkor az úszójukat sokan túlsúlyozzák, így a kapások zöme – szemet, szívet gyönyörködtetve - feltolós formában jelentkezik. A minap Oláh Zoltán kollégámmal egy kisebb tóra látogattunk ki, és mivel mindezt munkaidőben tettük, természetesen konkrét célja is volt a kirándulásnak… :). A MIDDY X-FLEX 4G 390 WAGGLER botról igyekeztünk gyakorlatban is minél több hasznos információt megtudni, megtapasztalni.
Ismerkedés Délegyházával
2012. szeptember 12.
Darabos Tamás Zoltán

ISMERKEDÉS DÉLEGYHÁZÁVAL

Az Omszki és a Bokodi tó után úgy döntöttem, hogy próbára teszem szerencsémet egy újabb népszerű, jelentős fekete sügér állománnyal rendelkező tavon, a délegyházi tórendszeren. Próbáltam előzetesen magamba szívni minden fellelhető információt a helyszínről, de általában úgyis minden a vízparton szokott kiderülni... Gábor barátommal reggel nyolc óra magasságában érkeztünk a helyszínre. Ami rögtön szemet szúrt nekem, az a csodás környezet, a hatalmas vízterület és az üdülő házakkal, buja növényzettel körülölelt labirintusos vízpart. Elindultunk hát vaktában a tó körül, hátha találunk néhány ígéretes helyet, ami talán egy - két derék pisztrángsügért is rejteget számunkra...
Sebesség, ütem, ritmus
2012. szeptember 06.
Medgyasszay Csaba

SEBESSÉG, ÜTEM, RITMUS

Természetesen nem a Formula 1 versenyautói, sőt még csak nem is a manapság egyre kedveltebb salsazás lesz ez alkalommal a témám, hanem a pergetés méltánytalanul keveset érintett, de igen fontos alapelemeiről ejtenék pár szót. Minden pergető horgász megtapasztalhatta már pályafutása során, hogy egy kiválónak tartott „csodacsalival” bizony egy árva kapást sem sikerült kicsikarni. Egy fogós csali beszerzése nem jelenti feltétlenül azt, hogy használatával megnyílnak előttünk a vizek kapui, és szebbnél szebb ragadozók kerülhetnek fotómasináink elé. Tudnunk kell, hogy minden csalinak - ahogy minden halnak is - meg van a saját ritmusa. Az is tény persze, hogy bármelyik műcsalival lehet ragadozó halat fogni, csak elég sokat kell dobálni, de vannak azok a csalik, amiket a különböző halfajok jobban preferálnak. Ha ezekhez a csalikhoz a megfelelő húzási sebesség, ritmus, vagy ütem párosul, akkor fantasztikus eredményeket lehet velük elérni.
A hobbid a szakmánk! Tetejére