2012. szeptember 29.
Galambos Sándor
Mindössze ekkora az a távolság, amivel kénytelen voltam megbarátkozni. Nem volt mit tenni, a felszerelés adott: a Middy White Knuckle rövid rakósbotja. A feladat (vagy inkább kívánság) is adott: halat szerettem volna fogni ezen a távolságon.
Ahogy a botot bemutatva is taglaltam, sok fenntartásom akadt a felszerelést nézegetve. Ezek akkor sem hagytak alább, amikor már a horgászatokat tervezgettem. Két tavat szemeltem ki. Mindkettőnél meg volt az esély, hogy bizony csak üldögélésbe fulladnak próbálkozásaim. A fő problémát – amitől nem tudtam elszakadni – minden esetben a bot hossza okozta. Nem sok olyan helyet ismerek a környékünkön, ahol stabilan fogható bármilyen hal is ezen a távon. Talán a küsz, de a bot nem éppen az apróhalas horgászatra hivatott.
2012. szeptember 27.
Galambos Sándor
Ritkán szembesülök a horgászattal kapcsolatban olyan helyzettel, amivel ne tudnék mit kezdeni kis gondolkodás után. Azonban úgy tűnik, ennek is el kellett jönnie…
A problémát viszont nem egy vízparti szituáció okozta, hanem maga a felszerelés. Egy rakósbot. Rengeteg típusú bot megfordult már a kezemben, elég változatos hosszúságokban, de amivel most hozott össze a sors, az feladta a leckét. Kezembe vehettem a Middy White Knuckle névre keresztelt rövid rakós botját...
2012. szeptember 25.
Horgász-Zóna
Szekeres Tibi vezetésével működő Mindenamifeeder közösség 2012-es versenyprogramjának méltó lezárásra került sor a Heves megyei Rab tavon. A Nagydíjon mi Zónások is részt vettünk, az itt szerzett tapasztalatokról szeretnék egy kis összefoglalót adni, ami hasznos lehet minden versenyzőnek, vagy a tóra látogatónak. „Mit is mondtál, mivel csaliztál?” – kérdeztem rá hirtelen a verseny győzteseinél a nap végén, de sajnos még nem volt elég fáradt Kurucz Dávid és Páll Eörs sem, hogy bedőljön a cselnek. A Horgász-Zóna csapata - Molnár Zsanett és Nagy Róbert - is elég szűkszavú volt... Nem baj, azért így is eleget láttam, hallottam, hogy legyen mit mondanom!
2012. szeptember 24.
Darabos Tamás Zoltán
Elhatároztam, hogy néhány alkalommal felderítő túrát tartok a Budapest környéki Duna szakaszon, ugyanis akadt pár hely, amiben láttam némi fantáziát, de idáig nem volt lehetőségem meghorgászni őket. Az ilyen cserkelő pecatúrák általában hétköznapra estek és mikor lejárt délután a munkaidő, a sarokba támasztott mobil felszerelésemmel kiballagtam az előre kiszemelt helyre. Volt amelyik adott halat és akadt olyan próbálkozás is, amely betlivel végződött. Ugyanakkor semmiképpen sem mondhatóak haszontalannak a sikertelen próbálkozások sem, mert jelentős tapasztalatokra sikerült szert tennem általuk. Íme egy csokor a halban végződő történetekről és bár, most nem tudok hatalmas fogásokról beszámolni, inkább arra próbálok rámutatni ezzel a történettel, hogy ahelyett, hogy mások titkait, horgászhelyeit próbáljuk kifürkészni a interneten található képekből, próbáljunk inkább kreatívak, próbálkozó szelleműek lenni. Mert bizony a szerencse általában azok mellé áll, akik elsőként eveznek új vizekre.
2012. szeptember 17.
Nagy Róbert
Az úszós módszer – vitathatatlanul - az egyik legattraktívabb és legélvezetesebb módozata a finomszerelékes horgászatnak. A kapás észlelése igen közvetlen és látványos, a hal mozgása egyszerűen nyomon követhető és ezzel együtt, a horgász ABC első betűjének is szokták emlegetni az úszós horgászatot. Létezik „spiccbotos”, „bolós”, „rakós”, „match” és „telematch” változat, ha a finomabb eszközöket és szerelési módokat vesszük csupán számításba. Mindközül, sokak kedvence a pillekönnyű match botokkal történő horgászat pontyra. Ilyenkor az úszójukat sokan túlsúlyozzák, így a kapások zöme – szemet, szívet gyönyörködtetve - feltolós formában jelentkezik. A minap Oláh Zoltán kollégámmal egy kisebb tóra látogattunk ki, és mivel mindezt munkaidőben tettük, természetesen konkrét célja is volt a kirándulásnak… :). A MIDDY X-FLEX 4G 390 WAGGLER botról igyekeztünk gyakorlatban is minél több hasznos információt megtudni, megtapasztalni.
2012. szeptember 12.
Darabos Tamás Zoltán
Az Omszki és a Bokodi tó után úgy döntöttem, hogy próbára teszem szerencsémet egy újabb népszerű, jelentős fekete sügér állománnyal rendelkező tavon, a délegyházi tórendszeren. Próbáltam előzetesen magamba szívni minden fellelhető információt a helyszínről, de általában úgyis minden a vízparton szokott kiderülni... Gábor barátommal reggel nyolc óra magasságában érkeztünk a helyszínre. Ami rögtön szemet szúrt nekem, az a csodás környezet, a hatalmas vízterület és az üdülő házakkal, buja növényzettel körülölelt labirintusos vízpart. Elindultunk hát vaktában a tó körül, hátha találunk néhány ígéretes helyet, ami talán egy - két derék pisztrángsügért is rejteget számunkra...